7890--compressed

توصیه روانشناسان این است که هر ساله علاوه بر چکاپ جسمی، چکاپ روانی هم انجام شود تا از سلامت روانی خود اطمینان حاصل نماییم. تحقیقات در کشور ما نشان می دهد که معمولا افراد تا زمانی که به یک اختلال روانی جدی مبتلا نشوند، از مراجعه به روانشناس و روانپزشک امتناع می ورزند و این در حالی است که نقش پیشگیرانه مداخلات روانشناختی باید به طور جدی مورد توجه قرار بگیرد.

خدمات مشاوره روانشناسی به صورت تخصصی و به ویژه در زمینه مشاوره رفتاری برای تمامی سنین با اختلالات شناختی قابل توجه مانند عقب ماندگی ذهنی، ناتوانی‌های رشدی و آسیب‌های سر، افراد با رفتارهای چالش برانگیز یا مشکل ساز و افراد با مشکلات سلامت روان و غیره ارائه می‌گردد. مشاوران ما با بیماران و حامیان آن‌ها و سازمان‌هایی که با این افراد درگیر هستند در ارتباط بوده و بر روی برنامه‌های رفتاری فردی آن‌ها کار می‌کنند.

ارائه خدمات روان‌درمانی فردی و گروهی از جمله خدمات ویژه) مانند اضطراب، افسردگی، PTSD ، اختلالات شخصیتی، ناتوانی‌های رشدی و غیره )

خانواده درمانی(‌خانواده فرد بیمار باید مشاوره‌های لازم را جهت نحوه برخورد صحیح با بیمار بگیرد تا درمان فرضاً اعتیاد نتیجه بخش باشد بنابراین انجام جلسات مشاوره برای خانواده‌ها ضروری است و به درمان بیماری سرعت می‌بخشد)

زوج درمانی

مدیریت استرس

تمرینات تمدد اعصاب و ملایم‌سازی

مدیریت رفتار

آموزش مدیریت خانواده به والدین

انجام تست‌های روانشناسی و ارزیابی